chrome firefox opera safari iexplorer

«...а я так мало, небагато благав у Бога Тілько хату»

11 серпня 2021 о 14:12

Місце спокою, душевної благодаті та сили. Могила Тараса Шевченка у Каневі – особлива позначка на карті для кожного українця, який любить свою Батьківщину. Неподалік відтворено і перший народний музей Кобзаря. Днями «Тарасова світлиця» відзначила 30-річчя з дня історичної реконструкції.

«...а я так мало, небагато благав у Бога
Тілько хату», — писав Шевченко у поезії «Не молилася за мене».

Завдяки небайдужим патріотам на Тарасову мрію може подивитися кожен. Засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко брав безпосередню участь у збереженні і відновленні народного музею Кобзаря.

Микола Томенко і очільник НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич. Ппроект із перекриття «Тарасової світлиці» здійснювався за підтримки заповідника «Переяслав»

«Для нас це дуже важливо. Коли фонд „Рідна країна“ шукає проекти, ми орієнтуємося на їх автентичність, українськість, душевність. Тому кілька років тому на прохання колективу заповідника ми перекрили хату, зробили оригінальне очеретяне покриття. Ця покрівля (а на її відновлення майстри витратили майже півтори тисячі очеретяних кулів), прослужить 25-30 років – за належного догляду, — розповів Микола Томенко. — Сьогодні цей меморіальний комплекс Шевченка в Каневі органічно пов'язує історію і мрію Кобзаря про свою хату».

До участі у ювілейному заході на Тарасовій горі Микола Томенко запросив наукових співробітників Музею кобзарства Національного заповідника «Переяслав» з міні-виставкою народних традиційних музичних інструментів: колісною лірою, діатонічною бандурою, вересаївською кобзою. Майстер-клас гри на цих інструментах провів цех-майстер Київського кобзарського цеху Микола Тихонович Товкало.

Народна артистка України Наталя Сумська каже — для неї це місце особливе, тому часто тут буває.

«Хто ще веде нас дорогою до правди, до тієї стихії, яка утримує Україну? Тарас Григорович. Як Котляревський — основоположник української мови, Шевченко — всього українства», — впевнена Наталя Сумська.

Детальніше — в сюжеті телекомпанії «Ільдана»:

Розділи: Культурна

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути