chrome firefox opera safari iexplorer

Оновлення Тарасової світлиці в Каневі триває

12 червня 2018 о 14:54

Оновлення Тарасової світлиці в Каневі триває. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив один із ініціаторів реставрації та лідер партії Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко.

«Тарасова світлиця в Каневі оновлюється!
Інформую, що реставрація першого народного музею Тарасу Шевченку триває. Ініціатори та учасники цього проекту: наш фонд „Рідна країна“, Шевченківський Національний заповідник у Каневі, Національний історико-етнографічний заповідник „Переяслав“ та Канівський природний заповідник.
Хто ще хоче долучитися до нашої української меценатської справи пишіть у месенджер»

Нагадаємо, що під час презентації міста Канева в рамках Всеукраїнської акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» Микола Томенко повідомив про підготовку до реставраційних робіт Тарасової світлиці і наголосив на тому, що необхідно зберегти максимальну ідентичність. Саме тому було вирішено використати для перекриття даху очерет, який потребує особливої обробки та підготовки протягом певного часу. 

Директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич розповів, що Тарасова світлиця востаннє була перекрита у 2008 році соломою, але за 10 років у 50% покрівлі з`явилась технічні недосконалості  і, відповідно, це створює серйозну загрозу як для всієї будівлі, так і для експозиції. 

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути