chrome firefox opera safari iexplorer

Трипільська пектораль: масштабний проект про Трипілля постане і в доповненій реальності

24 вересня 2021 о 10:30

У заповіднику “Трипільська культура” розпочали роботу над новим масштабним проєктом “Трипільська пектораль”. Виставка займатиме сім залів, експонати оцифрують і для віртуальної галереї.

Про це  повідомили у заповіднику.

“Трипільська пектораль” – оновлена експозиція, що також матиме віртуальний аналог і пропонуватиме тривимірну візуалізацію експонатів у доповненій реальності”, – йдеться в повідомленні.

Мета проєкту – актуалізувати феномен трипільської культури та помістити його у сучасний контекст. 

“Нова експозиція відрізнятиметься від старої не просто тим, що ми помістимо експонати у нові вітрини і перефарбуємо стіни – вона зміниться на усіх рівнях. Мета експозиції “Трипільська пектораль” полягає у тому, аби розвіяти туман довкола феномену трипільської культури, пояснити широкому загалу його важливість і актуальність простими словами”, – говорить директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк.

Нова експозиція буде сформована з 7-ми музейних зал, що послідовно і комплексно розкриватимуть феномен трипільської культури та демонструватимуть різноманітні артефакти, а віртуальний аналог виставки та функція AR допоможуть експозиції вийти далеко за межі музейних площ заповідника, трансформувавшись в сучасний, цифровий формат. 

Доступ до віртуальної галереї буде вільним, а відвідати її зможе будь-хто — для цього потрібен лише смартфон/ноутбук та доступ до Інтернету. 

Відкриття фізичної та віртуальної експозицій заплановане на жовтень-листопад 2021 року.

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути