chrome firefox opera safari iexplorer

Трипільська пектораль: масштабний проект про Трипілля постане і в доповненій реальності

24 вересня 2021 о 10:30

У заповіднику “Трипільська культура” розпочали роботу над новим масштабним проєктом “Трипільська пектораль”. Виставка займатиме сім залів, експонати оцифрують і для віртуальної галереї.

Про це  повідомили у заповіднику.

“Трипільська пектораль” – оновлена експозиція, що також матиме віртуальний аналог і пропонуватиме тривимірну візуалізацію експонатів у доповненій реальності”, – йдеться в повідомленні.

Мета проєкту – актуалізувати феномен трипільської культури та помістити його у сучасний контекст. 

“Нова експозиція відрізнятиметься від старої не просто тим, що ми помістимо експонати у нові вітрини і перефарбуємо стіни – вона зміниться на усіх рівнях. Мета експозиції “Трипільська пектораль” полягає у тому, аби розвіяти туман довкола феномену трипільської культури, пояснити широкому загалу його важливість і актуальність простими словами”, – говорить директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк.

Нова експозиція буде сформована з 7-ми музейних зал, що послідовно і комплексно розкриватимуть феномен трипільської культури та демонструватимуть різноманітні артефакти, а віртуальний аналог виставки та функція AR допоможуть експозиції вийти далеко за межі музейних площ заповідника, трансформувавшись в сучасний, цифровий формат. 

Доступ до віртуальної галереї буде вільним, а відвідати її зможе будь-хто — для цього потрібен лише смартфон/ноутбук та доступ до Інтернету. 

Відкриття фізичної та віртуальної експозицій заплановане на жовтень-листопад 2021 року.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути