chrome firefox opera safari iexplorer

Чотири локації на Хмельниччині, які варто відвідати цієї осені

19 жовтня 2021 о 15:19

У Хмельницькому туристично-інформаційному центрі назвали особливо мальовничі цієї осені місця області:

1. Костел святого Йосипа Обручника, знаходиться у с. Підлісний Мукарів, це кам'яний римо-католицький храм у стилі пізньої неоготики побудований в середині XIX століття. Костел названий на честь чоловіка діви Марії — Йосипа Обручника. Тут знаходиться старовинний орган в робочому стані, під його звуки та осінній затишок навколо відчуваєш справжню атмосферу та мурашки по шкірі...

2. У селі Сутківці знаходиться дивовижна Покровська церква-замок. Вона вважається ідеальним прикладом середньовічного українського храму. Замок був зведений в чотирнадцятому столітті винятково в оборонних цілях, оскільки набіги татар приносили чималу шкоду тим землям. Через деякий час власник маєтку Ф. Сутківських перебудував замок у храм. За своєю архітектурою церква-замок виконана в західноєвропейському готичному стилі.

3. Кам’янець-Подільський теж звичайно дуже мальовниче місце області, у вирі осінніх барв воно стає ще особливішим. Кам’янчани щиро вірять — якщо турист приїхав у Кам’янець, але не побачив Старий замок, надгробок Лаури Пшездзецької та монаха з кошиком, то він не був у Кам’янці. Обов’язково прогуляйтесь з пряним чаєм чи глінтвейном у сквері «Лебедине озеро», який знаходиться на краю каньйону річки Смотрич — це окремий вид мистецтва. 

4. Смт. Меджибіж, у якому знаходиться замок-фортеця з могутніми стінами і кутовими вежами, які значно виступають за лінію стін. Найстаріша письмова згадка про цю фортецю сягає періоду України-Русі. По замку проводять чудову екскурсію працівники музею, який там знаходиться.

*ілюстрація — Костел святого Йосипа Обручника, фото Сергія Венцеславського, wikimedia.org

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути