chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відзначають Міжнародний день студента

17 листопада 2021 о 10:38

Освіта є одним з основних прав людини, що закріплене у 26 статті Декларації прав людини, Конституції України та галузевих законах. Четверта ціль сталого розвитку ООН до 2030 року, виконання якої здійснює також і Україна, передбачає «забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх». Рівень освіти прямо впливає на доходи та зайнятість населення. А сучасне студентство – це основний політичний та економічний, інтелектуальний та інноваційний потенціал суспільства.

Студенти – не просто мобільна соціальна група, що має специфічні особливості способу життя і потреб, цінностей та інтересів. Веселі й емоційні, щирі й неповторні студентські роки… Це доросле й повноцінне життя, яке ще не увійшло в колію буденності. Це час, коли можна мріяти і здійснювати ці мрії, знаходити нових друзів і закохуватись «по вуха». Так багато сказано про ці роки і всі, хто був студентом, погоджуються з тим, що забути їх неможливо. Вважається, що це — найбезтурботніший час життя. Але чи це так для сучасних студентів?

З початком пандемії на учнів усіх закладів освіти України звалилося не мало нових проблем: це і технічні питання і психологічні. Реальність показала, що не всі заклади вищої освіти технічно підготовлені. А студенти зазначили, що досить тяжко сприймається відсутність живого спілкування, неможливість повторної здачі пропущених практичних занять, значне збільшення завдань, брак часу на виконання завдань. Взагалі важко вважати себе повноцінним студентом, на посидівши в лекційних аудиторіях, не відчувши дух alma mater. Ніде також не діваються й інші проблеми. Триває «освітня реформа» влади, яка нажаль, призводить до подальшого витіснення молодих людей на навчання та роботу до інших країн та до знищення українських вузів. Урядом задекларовано підвищення стипендій у 2022 році. Проте ніхто не відмітив, що отримати цю ж саму підвищену стипендію стало у рази складніше. Відповідно до нової системи, виплата звичайних і підвищених академічних стипендій проводиться за рейтинговими списками. Тобто за новими нормами переважна більшість студентів будуть позбавлені стипендії зовсім.

Не дивлячись на всі ці виклики сьогодення та інші можливі труднощі,  українці — дуже освічена нація. За кількістю громадян, що здобули вищу освіту, Україна посідає достойне місце серед світових держав.

Сьогодні відзначаємо Міжнародний день студента! Громадський рух «Рідна країна» та його лідер Микола Томенко вітають всіх студентів зі святом та бажють великих успіхів і твердих знань, впевненої мрії і перспективних бажань, цілеспрямованості і сміливих ідей, чудового настрою і надійних друзів. А студентські роки нехай не закінчуються з отриманням з університетського диплому, адже все наше життя — це навчання та розвиток!

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути