chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні знаходиться найбільша у світі картина, намальована європейцем

26 листопада 2015 о 13:00

Баталія Мартина Альтамонте «Битва під Порконь», яка була написана для костьолу св. Лаврентія у м. Жовква і є продовженням баталії "Битва під Віднем" нині зберігається у Золочівському замку і є найбільшою картиною світу, написаної європейцем.

Розмір баталії близько 8×8 метрів.

Демонструється вона з двох рівнів – на першому та другому поверхах – для того проломили перекриття історичного замку!

Картини М. Альтамонте «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» були написані у 1690-х роках та присвячені переможним битвам польських полководців, які мали українське коріння. Прагнучи увіковічнити свій подвиг, король Ян ІІІ Собєський замовив у художника австрійського походження Мартіно Альтамонте дві картини – «Битву під Віднем» та «Битву під Парканами». У 1685—1693 рр. М. Альтамонте малює полотно «Битва під Віднем», а у 1694 р. – картину «Битва під Парканами». Обидві картини зайняли місце у бічних трансептах Жовківського костелу поряд з двома попередніми: «Битва під Клушино» та «Битва під Хотином», доповнивши пантеон лицарської слави, яким від початку був костел св. Лаврентія мученика.

В 1946 р. костел було закрито радянською владою, в приміщенні влаштовано склад. Очевидці стверджують, що врешті-решт картини перетворилися на шматки, що звисали з підрамника. В дірах полотен птахи поробили гнізда; дах протікав; лак, що вкривав картини, побілів.

На початку 1960-х років музейники Львівщини активно зайнялися збиральницькою роботою в закритих храмах. У 1961 р. першу експедицію здійснив Львівський музей українського мистецтва (Національний музей у Львові). У 1963 р. галерейники вперше відвідали Жовкву. Тоді до галереї було перевезено «Битву під Клушино» – найдавнішу і найціннішу для музейників, оскільки це було перше батальне полотно таких розмірів у Європі. У 1965 р. демонтовано і забрано до галереї «Битву під Хотином», у 1967 р. – «Битву під Віднем». А у 1974 році було знято і перевезено до Львова «Битву під Парканами».

З усіма картинами було проведено консерваційні роботи.

Картину можна оглянути з віддалі до 4 метрів!

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути