Допомога держави на оплату компослуг в січні отримують 5,4 млн сімей, кажуть у Мінсоцполітики. Але є люди, яким в субсидії було відмовлено, і таких людей – сотні тисяч (близько 5%). Люди вважають, що не у всіх випадках відмова законна, і скаржаться в редакцію «Сегодня».
«Сегодня» зібрала список найпоширеніших скарг і з'ясувала, чи мали право соцслужби відмовляти українцям в оформленні субсидій.
Найчастіше відмови трапляються в регіонах. Так, пенсіонерці Людмилі Шевченко з Чернівців відмовили, бо в неї немає газового лічильника, а в будинку числяться п'ять осіб, але живуть по троє. Житель Черкас, теж пенсіонер, Іван Петриченко не отримав субсидію через старе авто, куплене ще при СРСР: "Мені сказали: «Продай машину і плати „комуналку“. А коли гроші закінчаться, оформимо допомогу». А киянка Галина Шмига нарікає, що їй скасували субсидію після того, як вона отримала у Фонді гарантування вкладів компенсацію за депозитом у 200 тис. грн і поклала її в інший банк.
ЗА ЗАКОНОМ
У Мінсоцполітики обіцяють у всьому розібратися і уточнили нам вичерпний перелік відмов у субсидії (див. Інфографіку).
А юрист Володимир Столітній роз'яснив, що Шевченко і Шмизі відмовили законно, а Петриченку – ні: «Шевченко треба виписати тих, хто не живе. У Шмиги велике додаткове джерело доходу від депозиту (до 4000 грн/міс.). А ось Петриченку держдопомога має бути, так як автомобіль не куплений в останні 12 місяців. Він може взяти письмове роз'яснення у відділенні Мінсоцполітики за місцем проживання та оскаржити відмову в суді».