chrome firefox opera safari iexplorer

7 найкрасивіших озер України

22 квітня 2016 о 10:07

На території України кілька тисяч озер, і кожне прекрасне і унікальне! Віртуальна подорож по берегах семи найвідоміших і найкрасивіших з них.

Синевир
Найбільше і знамените озеро Українських Карпат знаходиться на висоті 989 метрів, а в глибину досягає 22 метрів. Синевир оточують хвойні дерева: виходить неповторний пейзаж на тлі гір.
В озері багато форелі, але рибалок чекає розчарування – полювати на мешканців водойми строго заборонено.

Де: Закарпатська обл., Міжгірський р-н, с. Синевирська Поляна
c06a1b526fdffd8e957a2daf1eee56b7
Сиваш
Рожеве озеро розташовується між Кримським півостровом і материковою Україною. Це чудо природи – джерело солей і цілющої глини, які застосовують в косметології, а також для лікування опорно-рухового апарату. Ніжно-рожевого забарвлення Сиваш набуває в теплий сезон завдяки мікроводоростям виду дуналіелла солоноводна. Туристи із задоволенням приїжджають подивитися на цю чудову картину.
Де: Херсонська обл., Генічеський р-н, смт Новоолексіївка

3de959409858058d1be87eaa9b1a111d
Світязь (Шацькі озера)
Озеро Світязь – перлина Шацького національного заповідника. Вода настільки чиста, що можна навіть без маски побачити, що діється на дні. Тут водиться багато риби – від карася до щуки, – а ще озеро рясніє цілющою глиною. Багата природа Волині привертає масу людей: в теплий сезон поруч з озером яблуку ніде впасти. Тим, хто шукає спокійний відпочинок, радимо приїжджати навесні і восени, коли вітер ганяє по Світязю дрібні хвилі, а з дерев поетично обсипається жовте листя.
Де: Волинська обл., Шацький р-н, с. Світязь
55f5454180969351abaad2b1e400d2b3
Біле озеро
Ця водойма – частина Білоозерського заказника. Берег піщаний, на ньому є пара пірсів, звідки зручно пірнати в воду або проводжати сонце на заході. Навколо розкинувся сосновий ліс, де можна поставити намет. Або орендуйте будиночок поблизу.
Де: Рівненська обл., Володимирецький р-н, с. Рудка

45cfefb42e2bb1f17ffcd2a37948dbb8
Бребенескул
Щоб побачити це озеро, потрібно докласти чимало зусиль, адже Бребенескул знаходиться на висоті 1801 метр. Милуватися ним приходять в основному туристи, оскільки водойма знаходиться на найпопулярнішому маршруті Чорногірського хребта.
Де: Закарпатська обл., Рахівський р-н

07fa41fe394a5e6102eae1958d1eba33
Ялпуг
Ялпуг вважається одним з найбільших прісноводних озер Європи. Довжина озера – 39 км, ширина – до 15 км. А ось глибина водойми, незважаючи на значні розміри, досягає лише 5 метрів. Крім багатої флори і фауни тутешнє узбережжі зберігає безліч безліч історичних артефактів. В тому числі, як виявили недавно археологи, золото гунів! Хто знає: можливо, і вам пощастить знайти коштовності, створені 15 століть назад.
Де: Одеська обл., Ізмаїльський і Болградський р-н
dde577bd877ddcbe9497422b4e4ee034
Блакитні озера
Блакитними називають три озера в Чернігівській області. Площа найбільшого становить близько 25 га, глибина – 20 метрів. Дно покривають поклади кварцового піску, який очищає воду. Утворилися озера на місці кар’єрів, де колись видобували породу. В наші дні тут люблять плавати і рибалити туристи.
Де: Чернігівська обл., Ріпкинський р-н, с. Олешня

Джерело: lovelylife
Розділи: Туристичні новини

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути