chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» долучилась до повернення Мазепи у Києво-Печерську лавру. ФОТО

20 березня 2017 о 18:04

Сьогодні, в день народження Івана Мазепи, за ініціативи Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника було презентовано проект відновлення Мазепинської вежі, що знаходиться на території лаври, і створення у ній музею Івана Мазепи.

Презентуючи цей проект, Микола Томенко нагадав, що кілька років тому його Фонд разом з акторами, митцями та громадськими діячами вирішили повернути у Києво-Печерську лавру український дух, українську енергію, українську силу та українську правду.

«Ми почали з повернення в лавру Тараса Шевченка, коли у 2014 році на місці, де Шевченко у 1846 році створив сепію із зображенням Церкви Всіх Святих, встановили памʼятний знак. Наступним масштабним проектом став започаткований у 2015 році проект з відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому, який був зруйнований під час вибуху Успенського собору в листопаді 1941 року. А тепер будемо повертати у Києво-Печерську лавру Івана Мазепу, на кошти якого свого часу було збудовано і реставровано багато обʼєктів лаври», — зазначив засновник Фонду «Рідна країна».

Він повідомив, що проект реставрації Мазепинської вежі обговорювався ще у 2005 році, але далі справа не дійшла. «Тому ми сьогодні хочемо долучити до відновлення Мазепинської вежі якомога більше громадських, політичних діячів, меценатів, щоб вберегти цю памʼятку від руйнування, а потім – створити у цій вежі серйозний музей Івана Мазепи, де можна було би дізнатися не лише про його постать як військового, політичного і державного діяча, а й про його родину, нащадків, про його добрі справи», — зазначив Микола Томенко.

«Отож, хоч і кажуть, що керівники держави можуть тільки для себе заробляти і собі будувати розкішні палаци, але Іван Мазепа, який був багатим чоловіком, жив у камʼяниці з кількох кімнат, але при цьому зміг збудувати українські церкви, мури, фортеці… Очевидно, «багатий» ще не означає, що людина не думає про Україну. Отож, Іван Мазепа є прикладом того, як можна бути і багатим, і розумним, і меценатом, і державним діячем одночасно», — зазначив Микола Томенко.

Після презентації проекту журналістам влаштували екскурсію «мазепинськими» обʼєктами лаври та всередині Мазепинської вежі.

А після того команда Громадського руху «Рідна країна» провела толоку, під час якої було прибрано територію біля вежі.

«Рідна країна»

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути