chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпаття з’їдуться понад 300 ковалів з усього світу

20 квітня 2011 о 16:19

9-й Міжнародний фестиваль «Свято ковалів-2011» збере на Прикарпатті понад 300 майстрів металу із 25-ти країн світу. У межах свята ковалі України спільно з іноземними колегами викують декоративну композицію «Арка на честь 350-річчя міста Івано-Франківськ».

Упродовж трьох днів, 6-8 травня, на майдані Шептицького майстерність демонструватимуть ковалі з Австрії, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Голландії, Ізраїлю, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Росії, США, Фінляндії, Франції, Швеції та з інших країн.

Окрім експозиції кованих фігур, на святі буде майстер-клас школи традиційного ковальства Богдана Попова «Мистецтво ковадла та молотка» (Київ), вечірка «Ковальська кухня», виступ художніх колективів та гуртів «Цвіт кульбаби», «Листопад», «Театр ляльок» тощо.

Голова громадської організації «Свято ковалів» Сергій Полуботько розповів, що символічну Арку в Івано-Франківську урочисто відкриють під час святкування 350-ї річниці міста, повідомляє Вежа FM.

Загалом же, в обласному центрі встановлені 4 металеві вироби, змайстровані спільно ковалями з інших держав — учасниками фестивалю «Свято ковалів». Це «Дерево щастя» та «Букет» на «стометрівці», «Сонце» на майдані Шептицького та «Рамка ковальських традицій» позаду Медакадемії. А торік майстри кузні створили металеву карусель «Круговерть ковальських міст».

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути