chrome firefox opera safari iexplorer

У Мінфіні визнали: ринок лотерей в Україні — неконтрольований

17 листопада 2017 о 13:47

В Україні існує де-факто нелегальний ринок азартних ігор і напівлегальний ринок лотерей.

Про це заявив заступник міністра фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю «Апостроф», повідомляє Укрінформ.

«Ситуація дуже складна. Фактично ми маємо неконтрольований ринок, я його так називаю», — заявив він.

Заступник міністра також підкреслив, що для вирішення проблеми з підпільним ринком азартних ігор у Мінфіну недостатньо повноважень.

«Я хочу, щоб ви чітко розуміли: є певна громадська проблема, для вирішення якої недостатньо тільки повноважень Мінфіну. Суть проблеми у тому, що у нас є де-факто нелегальний ринок азартних ігор, який де-юре незаконний, і напівлегальний ринок лотерей», — сказав Марченко.

Він пояснив, що міністерство розробило законопроект для вирішення цього завдання, але його не підтримали у парламенті.

«Йдеться про урядовий проект закону України „Про детінізацію ринку азартних ігор і забезпечення прибутками бюджету з метою виконання соціальних зобов'язань“, який передбачає комплексне врегулювання проблеми у сфері грального бізнесу, у тому числі лотерей. Це ключовий законопроект, але він і ряд альтернативних депутатських законопроектів з питань регулювання грального бізнесу і лотерей не розглядаються Верховною Радою, не розглядаються комітетами, не розглядаються спеціально створеною робочою групою з розгляду поданих законопроектів про законодавче нормування ринку азартних ігор і розробку єдиної концепції функціонування цього ринку. Тобто до цього законопроекту нікому немає справи», — впевнений заступник міністра.

Нагадаємо, Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» протягом року безрезультатно намагається з'ясувати, скільки найбільша мережа лотерейного бізнесу в Україні «Українська національна лотерея» платить податків до бюджету.

Рух «Рідна країна»скерував до Міністерства фінансів запит для надання інформації щодо сплачених підприємством зі 100% іноземними інвестиціями «Українська національна лотерея» коштів до державного бюджету.

Міністерство фінансів, вважаючи себе некомпетентним в даному питанні, подали запит до Державної фіскальної служби. У відповіді на запит директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем класифікував інформацію про сплачені (а може, й не сплачені) кошти до державного бюджету «Українською національною лотереєю» як інформацію з обмеженим доступом.

Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути