chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині знайшли унікальний медальйон XVI століття

28 квітня 2011 о 11:13

У селі Крупа Луцького району волинські археологи знайшли унікальний медальйон кінця XVI століття. Про це повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

На околиці села виявлено залишки мурованої будівлі XVI століття. Ймовірно, саме тут була розташована митниця, згадана в описах маєтностей князів Острозьких у 1545 році. Очевидно, ця митниця була знищена під час татарських набігів 1577 або 1578 років, коли були сплюндровані навколишні землі.

Наразі рано робити висновки, кажуть археологи, оскільки розкопки продовжуються. Та уже вдалося відшукати унікальний медальйон кінця XVI століття.

zik.com.ua

«Медальйон був виготовлений зі свинцю і позолочений, – розповів науковий співробітник ДП «Волинські старожитності» Віктор Баюк. – Це був своєрідний знак, що засвідчував право купця вести торгівлю, підтверджував сплату ним податків. Медальйон має вушко, щоб його можна було носити на шиї. Крім того власник проколов його, аби пришити до одягу. Це ще раз підкреслює важливість цього медальйона для купця, який настільки боявся його загубити, що аж пришив».

Знахідка чудово збереглася. На лицьовій стороні добре видно герб і напис латиною, які ще потребують розшифрування. На зворотній – дві дірочки для пришивання. Розкопки тривають, нові знахідки передають Волинському краєзнавчому музею.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...