chrome firefox opera safari iexplorer

З днем Незалежності, рідні українці!

24 серпня 2018 о 10:28
tetiivmiskrada.gov.ua

Дедалі менше лишається серед нас тих людей, які поклали свої життя на олтар служіння Україні. Тих, хто в тоталітарному  мороку вперто йшли до мети – Української державності.

Вони  були людьми, відчували, як може відчувати кожна людина -  сумніви, біль і відчай, гіркоту поразки, жаль за полеглими соратниками, тугу за рідними, до яких линули подумки безсонними табірними ночами…

Але їх наснажували велич мети і віра в її досягнення. Їх живили любов до України і приклади попередників – творців нашої історії, яка суціль, упродовж століть, являла собою неперервну боротьбу за Волю України.

Вячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Євген Сверстюк… Їхніми товаришами були Василь Стус, Олекса Тихий, Валерій Марченко, яких знищила комуністична система за їхні українські переконання.

Українських дисидентів вели на герць герої УПА, захисники й будівничі Української Народної Республіки — Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко, славтне козацтво і державники-гетьмани.

Нам випала честь жити поруч, у одному часі й вимірі, з людьми, що стали символом нашої Незалежності. Вони стали живим прикладом для героїв Революції Гідності й нинішніх захисників України від російської навали.

24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила  Акт проголошення незалежності України. Боротьба за Незалежність триває. Тяглість, неперервність і крицева міць наших ідеалів нині – на нашій відповідальності.

Ми, нинішні  патріоти України, не самотні: за нами – мільйони попередників. Ми вистоїмо і відстоїмо нашу рідну країну.

З Днем Незалежності, українці!

Команда «Рідної країни»

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути