chrome firefox opera safari iexplorer

Галерея «АВС-арт» запрошує на персональну виставку Вартана Маркар’яна «Ідентифікація міста»

18 жовтня 2018 о 13:41
avsart.com.ua/

Полтавський художник Вартан Маркар’ян уже кілька років поспіль працює над темою урбаністичного, промислового пейзажу, досліджуючи в живописі діалог між людиною й містом. «Ідентифікація міста» – його перша персональна виставка в столичному арт-просторі.

Експериментуючи з живописними техніками і фактурами, мистець надає перевагу перехідним світловим станам, – призахідне чи світанкове небо, нічна ілюмінація, туманне, димне повітря парадоксальним чином увиразнюють горизонталі й вертикалі архітектоніки індустріального середовища, притлумлюючи зайві деталі й виводячи на передній план образ-знак. В епічному розгортанні полотен купчаться новобудови, димлять заводські труби, гудуть лінії електропередач, виструнчуються естакади й баштові крани, – і тут є своя лірика. Знелюднений простір залишає споглядача за межами зображуваного, яке окреслене драматичною безподієвістю й назвами-кодами: «Задума», «Дорога додому», «Під хмарами», «Дихання», «Тікаючи з міста». У таких візуальних координатах живопису Вартана Маркар’яна ідентифікація урбаністичного середовища відбувається через його розпізнавання за певними цивілізаційними, техногенними маркерами, через усвідомлення себе в ньому як свого/чужого/іншого.

«Представлена серія картин присвячена безперервному будівництву сучасного урбанізованого світу. Візуально місто для людини – це певний аналог моральної амбівалентності. Це одночасно небо й гнітючі стіни, будинки, асфальт, шум заводу всередині спального району; ніч і безліч вогнів, туман, хмари або дим і смог; просторі вулиці й тісно зведені лабіринти «свічок»… Але якщо поглянути на такі антитетичні деталі з іншого ракурсу, то в кожній із цих малоприємних частин криється своя романтика, романтика урбаністична, яка базується на захопленні сучасним, на спробі воскресити первинний захват при зустрічі людини зі «світом машин».

Вартан Маркарян

 Про автора

Вартан Маркар’ян народився 1991 року в Полтаві. Закінчив Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка, кафедра образотворчого мистецтва (2014).

Член Національної спілки художників України з 2015 року. Стипендіат Президента України – 2016, 2017 роки, різьблення по дереву (Національна спілка майстрів народного мистецтва України).

У творчій біографії художника – персональні й групові виставки. Живе і працює в Полтаві.

 Відкриття виставки – 23 жовтня 2018 о 18 годині.

 Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.

Виставка працює 23 жовтня – 9 листопада 2018 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33. E-mail: gallery.avsart@gmail.com

Сайт: www.avsart.com.ua

Сторінка у Фейсбуці: @avsart.gallery

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути