chrome firefox opera safari iexplorer

У «Мамаєвій слободі» вчилися слов'янських єдиноборств

01 травня 2011 о 20:33

Рукопашним боєм та народними піснями — у Києві вдруге відзначали День цвітіння черемхи. У козацькому селищі «Мамаєва слобода» влаштували майстер-клас зі слов'янських єдиноборств та дегустацію смаженого кабана і хмільних напоїв.

Як у самураїв символ сакура, так у козаків — черемшина. А все тому, що облюбував її сам гетьман війська запорозького Богдан Хмельницький.

Інна Неродик, 5 канал: «Оскільки за легендою, черемха була улюбленим деревом Богдана Хмельницького, ці кущі привезли із обійстя легендарного гетьмана у Суботові».

Гуляння влаштували - поруч.

Після козацького гімну — козацька забава. Спортсмени показують, як прадіди голіруч бороли ворогів.

Поки спортсмени показують прийоми, кулінари на польовій кухні вправляються. Кажуть, куліш готували ще звечора.

Але головний наїдок — смажений кабан.

Кулінарний шевр до смаку припав усім.

Свято цвітіння черемхи влаштували удруге, але впевнені — воно стане традиційним.

 

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути