chrome firefox opera safari iexplorer

«Ефект Моцарта» у Дніпропетровську

06 травня 2011 о 09:42

Музиканти Леся і Віталій Рожкови стверджують, що класична музика має цілющі властивості, і пропонують дніпропетровцям переконатися в цьому особисто. 8 травня в Художньому музеї вони дадуть перший концерт із серії «Ефект Моцарта».

Кілька років тому американські медики провели експеримент: посадили три групи людей в різні кімнати, в кожній з яких грала своя музика, потім їм запропонували відповісти на тестові питання, і краще за все з завданнями впоралися ті, хто перед цим слухали класичні твори. «Тобто, якщо регулярно слухати класичну музику, можна підвищити свій IQ», — переконана піаністка Леся Рожкова.

На думку деяких дослідників, класика також допомагає боротися зі стресами, депресіями, головними болями. «Людина, слухаючи класичну музику, не тільки отримує задоволення — змінюється її самопочуття», — говорить кларнетист Віталій Рожков. Цей феномен і отримав назву «ефект Моцарта».

Почувши про те, що в Харкові та Одесі їхні колеги-музиканти вже проводять «лікувальні» концерти, Леся і Віталій вирішили реалізувати такий проект і в Дніпропетровську.

Особливо вони сподіваються побачити на своїх музичних вечорах майбутніх мам — на них, впевнена пара, прослуховування класичних творів позначиться особливо сприятливо. Леся каже, що перевірила це на собі: під час вагітності вона багато слухала класики і найчастіше — твори Моцарта, тому почувалася добре. Їх син, трирічний Коля — дуже творча, допитливий і рухлива дитина, і в цьому Рожкови теж бачать заслугу класичної музики.

Надіслала прес-служба Дніпропетровського художнього музею, фото Володимира Таразевича

«Рідна країна»

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути