chrome firefox opera safari iexplorer

Через 30 років урагани і повені в Україні стануть нормою

17 червня 2011 о 11:18

Метеорологи прогнозують, що вже у найближчі 50 років середньорічна температура в Україні підвищиться на 2-3 градуси. І помірний клімат може перетворитися на вологий і спекотний середземноморський.

Руйнівні наслідки глобального потепління в Україні можна передбачити вже зараз. Як розповіли у Центральній геофізичній лабораторії, на Закарпатті можуть почастішати випадки паводків, у Криму та в передгір'ї Карпат варто очікувати сходження селів. Південну Україна заливатимуть дощі, а на сході вітер ламатиме дерева й трощитиме будинки.

«Чим тепліше стає у світі, тим частіші та екстремальніші різноманітні природні катастрофи», — розповіла начальник відділу кліматології лабораторії геофізики Ольга Похолюк «Комсомольській правді в Україні».

Сьогоднішню велику кількість природних катаклізмів у країні фахівці також пов'язують з глобальним потеплінням. Ось уже місяць українці обговорюють погодні аномалії – гігантський град у Сімферополі та Керчі, смерч у Запоріжжі – причому такі явища повторюються уже частіше.

«Ще 10 років тому стихійні лиха відбувалися значно рідше. Вчені давно визнали, що між частотою катаклізмів і глобальним потеплінням є зв'язок. Далі подібних явищ буде ще більше. А їхня інтенсивність – серйознішою», — впевнена Ольга Похолюк.

Безумовно, це відіб'ється і на здоров'ї середньостатистичного українця. Найбільше від кліматичних змін постраждають гіпертоніки, адже в Україні почастішає поява потужних антициклонів, розповіли кліматологи.

За кліматичними умовами Київ стане майже як Крим, а в Криму можна буде спокійно вирощувати банани, як в Африці. Позитивні наслідки принесе потепління і енергетикам. Цілком імовірно, що вже років через 30 можна буде на 2-3 тижні скоротити опалювальний сезон.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля Здорова

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути