chrome firefox opera safari iexplorer

Любомльський краєзнавчий музей

  • 44300, м.Любомль,
    вул.Незалежності,33
Варто побачити: колекції музею з археології, зібрання нумізматики, стародруків та предметів народного побуту й етнографії. В музеї також представлено матеріали про відомих людей, уродженців міста Любомль і Любомльського району: теолога Северина Любомльчика, артистку Наталію Ужвій, письменників і поетів — Ларису Черкащину, Ростислава Братуня, Власа Мизинця, Василя Гея, Володимира Лиса. Експонуються матеріали про владоможців Любомльщини — гетьманів Івана Виговського, Павла Тетері, Дмитра Вишневецького і Ксаверія Браницького.
Про музей:

Краєзнавчий музей у Любомлі був створений у 1973 році. Засновником і його першим директором був вчитель історії і невтомний краєзнавець Дмитро Остапюк.

В 1976 році Міністерство культури за зразкову роботу присвоїло Любомльському краєзнавчому музею звання народного.

В 1993 році музей одержав статус державного.

У 2008 році музей відмітив своє 35-річчя.

Любомльський краєзнавчий музей нараховує понад 15000 експонатів основного фонду.

Заклад має такі відділи:

  • природи;
  • археології;
  • Середньовіччя;
  • Новітньої історії.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...