chrome firefox opera safari iexplorer

Харцизький музей історії міста

  • вул. Октябрська, 37,
    м. Харцизьк,
    Донецька область.
    86700
  • (06257) 4-22-63
Про музей:

Музей історії міста Харцизька заснований в 1967 році стараннями ентузіастів. Біля 30 років працював на громадських засадах, мав назву «Народний». З 1992 року – державний музей.
Колекції музею охоплюють період з найдавніших часів до сучасності і налічують понад семи тисяч музейних предметів.
В трьох експозиційних залах простежується увесь історичний шлях міста, зародження та розвиток поселення у 60-і рр. XIX ст., його багато національність. Етнографічний відділ експозиції переносить відвідувачів у атмосферу традиційного народного побуту кінця XIX — початку XX ст.
В музеї чотири виставочних зали.

Експонуються стаціонарні виставки, які присвячені сучасному Харцизьку, грецькому етносу, подіям афганської війни. Найбільш яскраві серед них: «Етнографія рідного краю, кінця ХIХ — початку ХХ століть», «Друга світова війна – життя, обпалене війною», «Еллада – далека і близька», «Людина і час», «Дивний світ іграшки», «Афганістан болить у душі моїй». Традиційними для музею стали виставки живопису та декоративно-прикладного мистецтва в рамках міського фестивалю «Веселка талантів».

Музей має унікальні експонати, такі, як: пушка сигнальна (1870 р.), стьобана ковдра, робота черниці монастиря (1880 р.), зуб і кістка мамонта, знайдені при розкопках корисних копалин у Якутії, бланк душманського посвідчення (Афганістан, 1984р.), бланк для наказів маджахедів (Афганістан, 1984 р.), кольє з монет і жіночі прикраси з Афганістану (80-і рр. ХХ ст.).

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути