chrome firefox opera safari iexplorer

Харцизький музей історії міста

  • вул. Октябрська, 37,
    м. Харцизьк,
    Донецька область.
    86700
Про музей:

Музей історії міста Харцизька заснований в 1967 році стараннями ентузіастів. Біля 30 років працював на громадських засадах, мав назву «Народний». З 1992 року – державний музей.
Колекції музею охоплюють період з найдавніших часів до сучасності і налічують понад семи тисяч музейних предметів.
В трьох експозиційних залах простежується увесь історичний шлях міста, зародження та розвиток поселення у 60-і рр. XIX ст., його багато національність. Етнографічний відділ експозиції переносить відвідувачів у атмосферу традиційного народного побуту кінця XIX — початку XX ст.
В музеї чотири виставочних зали.

Експонуються стаціонарні виставки, які присвячені сучасному Харцизьку, грецькому етносу, подіям афганської війни. Найбільш яскраві серед них: «Етнографія рідного краю, кінця ХIХ — початку ХХ століть», «Друга світова війна – життя, обпалене війною», «Еллада – далека і близька», «Людина і час», «Дивний світ іграшки», «Афганістан болить у душі моїй». Традиційними для музею стали виставки живопису та декоративно-прикладного мистецтва в рамках міського фестивалю «Веселка талантів».

Музей має унікальні експонати, такі, як: пушка сигнальна (1870 р.), стьобана ковдра, робота черниці монастиря (1880 р.), зуб і кістка мамонта, знайдені при розкопках корисних копалин у Якутії, бланк душманського посвідчення (Афганістан, 1984р.), бланк для наказів маджахедів (Афганістан, 1984 р.), кольє з монет і жіночі прикраси з Афганістану (80-і рр. ХХ ст.).

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...