chrome firefox opera safari iexplorer

Житомирський обласний краєзнавчий музей Центральне приміщення

  • 10014, м.Житомир, площа Замкова,1
Про музей:

Житомирський обласний історико-краєзнавчий музей — один з найстаріших музейних закладів України. Значний внесок у розвиток музею, як наукової установи, у поповнення його фонду зробили вчені: геолог і географ Павло Тутковський, археолог Сергій Гамченко, фольклорист і етнограф Василь Кравченко.

18 квітня 1970 року відбулося відкриття нової експозиції відділу історії та картинної галереї в 2-х поверховому приміщенні колишнього католицького єпископа та його управи, яке було побудовано в 1909 році.

Сьогодні фонд музею складає понад 150 тисяч одиниць зберігання. Значну цінність мають таксидермічна  колекція, картини західноєвропейських художників XVII-ХІХ ст.

За останніми роками були відновлені і створені — відділ етнографії з експозицією про традиційний народний побут і культуру Житомирського Полісся; Коростенський краєзнавчий музей; музей-садиба Рильських; музей партизанської слави Полісся; літературно-меморіальний музей В.Г. Короленко і літературно-меморіальний музей Лесі Українки; картинна галерея.

18 квітня

Інші дати
Народився Микола Сумцов
(1854, м. Петербург, Росія - 1922) - український фольклорист, етнограф, літературознавець та громадський діяч. Один з фундаторів Харківської громадської книгозбірні (1886).
Розгорнути
Народилася Уляна Кравченко (Юлія Шнайдер)
(1860, м. Миколаїв Львівська область – 1947) - українська письменниця, активістка українського жіночого руху. Автор повісті «Хризантеми» та багатьох збірок віршів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Липинський
(1882, с.Затурці Волинська область – 1931) - український політичний діяч польського походження, історик, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму.
«Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не ненависть до її ворогів» (В’ячеслав Липинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...