chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Копище

  • Житомирська обл., Олевський р-н, с.Копище
Про музей:

Копище — поліське село, розташоване в мальовничій місцевості на півночі Житомирської області, в Олевском районі. Багато горя і сліз принесла війна на полесье. Були спалені 76 сіл Житомирщини, серед них — Копище.

Перші спогади про сель відносяться до XVI століття. На початок Великої Вітчизняної війни в селі проживало близько 4 000 чоловік. Копищенці мужньо боролися в партизанських з'єднаннях Сабурова, Ковпака, Федорова, Маликова, Грабчака.
13 липня 1943 року о 3 годині ранку фашисти почали операцію по знищенню села Копище. Людей виганяли з будинків, закривали в сараях і підпалювали. У вогні, мученицькою смертю загинуло 2887 чоловік. з них — 1347 — діти до 12 років! Усі будинки були спалені дотла. Страшна операція тривала до 15.00 14 липня.

31 грудня 1943 року військами І Українського фронту було звільнено село і почалося його відродження.
В центрі Копища, на піднесеності, коштує пам'ятник жертвам фашизму. Тут братська могила. Поруч – музей, який розповідає людям про історію рідного села і про страшну трагедію, яку не можна забути.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...