chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Копище

  • Житомирська обл., Олевський р-н, с.Копище
Про музей:

Копище — поліське село, розташоване в мальовничій місцевості на півночі Житомирської області, в Олевском районі. Багато горя і сліз принесла війна на полесье. Були спалені 76 сіл Житомирщини, серед них — Копище.

Перші спогади про сель відносяться до XVI століття. На початок Великої Вітчизняної війни в селі проживало близько 4 000 чоловік. Копищенці мужньо боролися в партизанських з'єднаннях Сабурова, Ковпака, Федорова, Маликова, Грабчака.
13 липня 1943 року о 3 годині ранку фашисти почали операцію по знищенню села Копище. Людей виганяли з будинків, закривали в сараях і підпалювали. У вогні, мученицькою смертю загинуло 2887 чоловік. з них — 1347 — діти до 12 років! Усі будинки були спалені дотла. Страшна операція тривала до 15.00 14 липня.

31 грудня 1943 року військами І Українського фронту було звільнено село і почалося його відродження.
В центрі Копища, на піднесеності, коштує пам'ятник жертвам фашизму. Тут братська могила. Поруч – музей, який розповідає людям про історію рідного села і про страшну трагедію, яку не можна забути.

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути