chrome firefox opera safari iexplorer

Музей суднобудування і флоту

  • 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4
Про музей:

Єдиний в Україні Музей суднобудування і флоту створено в Миколаєві у 1978 році. Старовинний будинок, у якому розташовано музей, є пам’яткою історії та архітектури кінця XVIII – першої половини ХІХ ст. Побудований у стилі раннього російського класицизму, він служив канцелярією та помешканням головних командирів Чорноморського флоту протягом 1794 – 1900 рр.

Свого часу тут мешкали та працювали адмірали М.С.Мордвінов, І. І. де Траверсе, О.С. Грейг, М.П.Лазарев, Г.І. Бутаков, М. А. Аркас.

Експозиція музею розміщується у дванадцяти залах і налічує близько трьох тисяч музейних предметів. Експонати першого залу переносять у стародавність та часи Київської Русі, розповідають про часи судноплавства по Дніпру та Бугу, по Чорному та Середземному морях. Уявлення про еволюцію суднобудування дають моделі кораблів та суден: від човнів–однодеревок до ракетних крейсерів та авіаносців. Значна частина експозиції розкриває діяльність миколаївських суднобудівних підприємств, починаючи з першої, закладеної у 1788 році Інгульської верфі. Перлиною музею є діорама “Будівництво кораблів на Миколаївському адміралтействі у першій чверті ХІХ ст.” Її автор та виконавець – лауреат Шевченківської премії художник В. Семерньов. Значний інтерес викликає діорама “Будівництво підводних човнів типу “М” (“Малютка”) у Миколаєві в 1932 – 1934 рр.” (автори В.Семерньов, І. Шевченко). Про бойові походи кораблів миколаївської побудови свідчать документи, фотографії, особисті речі, нагороди моряків, що своїм подвигом вписали героїчні сторінки в історію флоту.

Щорічно музей влаштовує не менше 10 виставок. Традиційними стали конкурси творчості, літературні та пісенні конкурси.

Сьогодні музей суднобудування і флоту – один із найпопулярніших історико-культурних центрів міста.
У 1981 році групі творців музею було присвоєно високу урядову нагороду – Державну премію України ім.Т.Г. Шевченка.

Сотні туристів з різних країн світу щорічно відвідують музей. За роки свого існування музей прийняв майже два мільйони відвідувачів і став справжньою візитною карткою корабельного краю.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...