chrome firefox opera safari iexplorer

Первомайський краєзнавчий музей

  • 55220, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Дзержинського, 10
Про музей:

Первомайський краєзнавчий музей було засновано в 1927 році. Ініціатором створення був вчений К. В. Харлампович. Він був членом археологічної експедиції Академії Наук України, яка проходила в 1928—1935 роках и називалась “Південнобузька археологічна експедиція”. Саме в цьому краєзнавчому музеї зберігалась основна археологічна колекція, яка була знайдена в роки експедиції. В експозиції музею на той час було близько 20000 експонатів.
Основна функція музею – це не просто показ експозицій, але й збір матеріальних та інформаційних джерел для того, щоб зберегти історію краю для майбутніх поколінь.

У музеї функціонує три виставкові зали, які максимально використовуються. Проводяться періодичні виставки з фондів Первомайського та обласного краєзнавчого музеїв. Виставляють свої роботи майстри декоративно-прикладного мистецтва, місцеві художники. Неодноразово експонувались предмети із приватних колекцій. Виставки – це основна форма роботи, за допомогою якої музейні працівники намагаються привернути увагу відвідувачів. Розроблено цілий ряд лекцій і тематичних екскурсій, як по експозиції музею, так і з різних аспектів культури та історії. Такі лекції користуються великою популярністю.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...