chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморільний музей Леся Мартовича

  • с. Торговиця, 78161 Городенківський район
  • (03430) 5-90-74
Про музей:

Літературно-меморіальний музей Леся Мартовича засновано 12 лютого 1971 року з нагоди 100-річчя від дня народження українського письменника-сатирика Леся Мартовича. Організатором створення експозицій Літературно-меморіального музею був український історик та діяч культури Михайло Паньків.

Експозиція музею, що розміщена в п'яти залах, висвітлює життя і творчість письменника, його громадську діяльність, вшанування його пам'яті. Серед експонатів — документи, фотографії, листи, видання творів Леся Мартовича, подарунки музеєві. В експозиції представлені макет хати, в якій народився письменник, селянський одяг його батьків. Численні фотографії, особисті речі родичів письменника, спогади односельчан розповідають про дитинство Леся Мартовича. Експонується матрикул Л. Мартовича, виданий Віденським університетом, де в 1902 році навчався письменник.

В хаті письменника відкрито меморіальну експозицію. Біля будинку музею встановлено погруддя Леся Мартовича.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути