chrome firefox opera safari iexplorer

Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка

  • 79000, м. Львів, вул. М. Грушевського, 4
  • (0322) 239-45-48
  • прийом відвідувачів проводиться з 10.00 до 15.30
    у понеділок, вівторок, четвер і п'ятницю
    обід з 13.00 до 14.00
    субота, неділя - вихідні дні
    середа - санітарний день

Про музей:

Музей є одним із найстаріших музеїв України. В основу колекції покладено численні збори тварин з усього світу.

Зоологічний музей розташований у приміщенні біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка і займає площу, яка становить майже 500 м2. Наукові колекції музею налічують понад 150 тисяч експонатів, з яких біля 10 тисяч формують експозицію, що побудована за систематичним принципом і демонструє фауну всіх континентів та акваторій.

Коридор-галерея представляє фауну світу — від безхребетних до плазунів. Тут експонуються губки, гідроїди, корали та молюски. Цінною є колекція тропічних цикад і клопів австрійського ентомолога Е.-Ф. Гермара та колекція метеликів Європи, Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу та Австралії.

У музейних фондах зберігаються більше 500 екземплярів риб, особливої уваги заслуговують: багатопери та панцирні щуки, амія, електричний вугор, риба-місяць, морські голки та коники, різноманітні акули.

У музеї є остеологічний зал, де зберігається унікальний експонат — скелет морської корови Стеллера, яких у музеях світу налічується 27, і п'ять із них походять із нашого музею.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути