chrome firefox opera safari iexplorer

Балаклійський районний краєзнавчий музей

  • м. Балаклія, вул. Леніна, 97
Про музей:

Кожне місто України може пишатися своїми музеями історичного, етнографічного, краєзнавчого, меморіального характеру. Балаклійський краєзнавчий музей — окраса і гордість міста Балаклія.

Окремі його колекції почали започатковуватись ще з вересня 1962 року, зокрема, це збірка матеріалів про життєвий і творчий шлях відомої оперної співачки 30-40-х років XX ст. Народної артистки УРСР, нашої землячки О.А.Петрусенко. Ці матеріали експонувались в кімнаті-музеї при районному Будинку культури. Згодом, крок за кроком, у 1979 році був створений музей на громадських засадах, якому в 1984 році було присвоєне звання «Народний». Через дев’ять років, в 1988 році, Балаклійському музею згідно з рішенням Ради Міністрів УРСР та за наказом Харківського облуправління культури був наданий статус державного — відділ Харківського історичного музею. З червня 2004 року Балаклійський краєзначий музей діє як окремий районний комунальний заклад.

Фонди музею налічують більше 8 тис. експонатів з різних періодів краю.

Щорічно музей відвідує більше 10 тис. чоловік.

В музеї працює три експозиції: «Етнографія рідного краю», «О.Петрусенко — видатна українська співачка», «Балаклійщина в роки Великої Вітчизняної війни» та постійнодіючі міні-виставки «Мій біль — Афганістан», «Історія однієї розкопки» (археологічні знахідки салтівської культури з могильника біля с.Червона Гусарівка Балаклійського району).

Щорічно в музеї та за його межами (закладах освіти, культури, медицини) працівники музею відкривають 10-15 виставок, на яких експонуються предмети з фондів музею, роботи місцевих фотомайстрів, художників, майстрів декоративно- прикладного мистецтва. В рамках співробітництва з музеями Харківської області Балаклійський краєзнавчий музей експонує виставки різних музеїв.

Експозиція «Етнографія рідного краю» дає уявлення про жителів слободи Балаклія сер.ХVІІ — поч.ХХ ст., їхній побут, одяг, промисли, вірування. В цій же експозиції представлені матеріали про відомого письменника Г.П.Данилевського, автора історичних романів і повістей «Сожженная Москва», «Княжна Тараканова» та інш.

Експозиція «О.Петрусенко — видатна українська співачка» присвячена життю і творчості оперної співачки, яка в 1900 році народилася в м. Балаклія. В музеї експонуються портрети співачки, її скульптурні зображення (роботи різних авторів), особисті речі, безліч фотографій. Великий інтерес викликають афіші про спектаклі та концерти з участю Народної артистки УРСР, кавалера ордена «Знак Пошани» О.А.Петрусенко.

Численні документи, фотокартки, листи, грамоти, нагороди, особисті речі, зброя, які розміщені в експозиції «Балаклійщина в роки Великої Вітчизняної війни» дають повну картину про бойові дії Радянської Армії та партизанських загонів на території Балаклійського району у період з жовтня 1941 року по вересень 1943 року, а також про участь наших земляків в Великій Вітчизняній війні.

Знайомство з експозиціями та виставками Балаклійського краєзнавчого музею стає справжнім відкриттям для відвідувачів.

 

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...