chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі з'явилася «Алея зірок»

29 серпня 2011 о 12:30

Вчора, 28 серпня, тернопільська міська рада створила «Алею зірок» на центральній вулиці Сагайдачного.

Як повідомив начальник управління культури Тернопільської міськради Олександр Смик, поки що на «Алеї зірок» увічнили імена 4 жителів Тернопільської області: археолога і громадського діяча Ігоря Герети, композитора Анатолія Горчинського, поета Бориса Демківа та художника Івана Марчука.

Імена кожного з низ вилито на бронзових квадратних плитах, що мають рельєфний візерунок одного із символів міста — квітки терну. В центрі квітки зображено десятиконечну зірку.

Плити встановлено на бруківці на вул. Сагайдачного біля Кафедрального собору Української греко-католицької церкви.

Нагадаємо, Марчук є українським живописцем, народним художником України, лауреатом Національної премії ім. Шевченка.

Демків — поет, публіцист, перекладач, журналіст, народився, жив і похований в Тернополі, його пісні входять до репертуару багатьох українських виконавців.

Герета був українським археологом, мистецтвознавцем, істориком, поетом, викладачем і громадсько-політичним діячем, заслуженим діячем мистецтв України.

Горчинський — український композитор, співак, режисер, автор і виконавець багатьох популярних пісень, з 1975 року жив у Тернополі, де й похований.Планується, що щорічно «Алея зірок» Тернополя буде поповнюватися новими іменами.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути