chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей М. Емінеску

  • 58000, м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 28
  • (03722) 2-50-62
  • 9.00-17.00, вихідний: середа

  • Вхід: учні - 2 гривні студенти - 3 гривні дорослі - 5 гривень
Про музей:

Міхай Емінеску -  класик світової літератури. Прожив в Чернівцях з перервами понад вісім років( 1858—1866 рр.). Під час  перебування в нашому місті  М.Емінеску  жив на квартирі свого вчителя  словесності  А.Пумнула, нині будинок по вул. А.Пумнула, 19. Це приміщення призначене під майбутній музей.
Згідно наказу  управління культури  № 26-к від 6 травня 1992 року   завідувачем музею призначено  Винту-Терицану О.Д., завдання  якої  полягає в тому, щоб сконцентрувати  роботу над пошуком і науковим опрацюванням нових експонатів, які  розширять і збагатять фонди майбутнього музею М.Емінеску.
На сьогодні  у фондах музею М.Емінеску нараховується понад 2000 оригінальних експонатів, взято на облік понад 800 експонатів. Описано 519 експонатів. Ведеться пошукова робота по виявленню нових експонатів.
У фонди музею увійшли роботи (живопис — 18, графіка — 6)  із серії «Чернівці і Міхай Емінеску» художника І.С.Ватаманіца, також  понад  60 робіт живопису  відомого румунського художника Скіру Вергулеску «Подорож у світ Емінеску». Кожна картина оригінальна,  композиційно відтворює  перебування Міхая Емінеску в Чернівцях та світі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути