chrome firefox opera safari iexplorer

Видавництво судиться з чиновником, який під час перевірки говорив російською

14 вересня 2011 о 10:44

Видавництво «Вища школа» позивається до чиновника державної інспекції праці. Той під час перевірки установи — говорив не державною мовою, а російською.

Видавництво вимагає від суду визнати дії держслужбовця неправомірними. Сам чиновник до суду не з'явився, бо у відпустці. Засідання перенесли на кінець вересня.

Перше засідання з мовного питання — не більше 15 хвилин тривало. Бо відповідач, Артем Левшин, до суду не прийшов.

Видавництво позивається до чиновника. Той прийшов з перевіркою в установу і заговорив російською.

Зауваження не подіяли. І вища школа просить втрутитися суд.

Відповідач у суд не прийшов і на роботі його теж немає. Чиновник у відпустці, пояснив директор інспекції. Про інцидент з підлеглим керівник чув. Та коментувати поки що не береться. Каже, почекає рішення суду. Хоча й запевнив — Левшин українською володіє.

У керівіника своє пояснення позову. Каже — Левшину видавництво помстилося. Чиновник же приходив з перевіркою, бо підприємство має борги із зарплат.

Юрист Віктор Таран — передумови позову не з'ясовував. Та каже, у позивача усі важелі, щоби справу виграти. Якщо так станеться — на чиновника чекає покарання. Догана, або позбавлення рангу.

Юрист переконаний — такі судові справи простимулюють чиновників говорити українською. А от радник Президента з гуманітарних питань сенсу в них не побачила.

Чи покарають чиновника за російську, стане відомо наприкінці вересня. Винуватець справи тоді вже з відпустки вийде. Його керівник пообіцяв — підлеглий інцидент прокоментує.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути