chrome firefox opera safari iexplorer

Перетворення Підгорецького замку в ще одну владну резиденцію є неприпустимим

29 вересня 2011 о 10:31

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає неприпустимим перетворення Підгорецького замку в ще одну владну резиденцію.

Про це він сказав, коментуючи новину про те, що за дорученням Президента України В.Януковича у Кабінеті Міністрів України розглядається можливість створення урядової резиденції у Підгорецькому замку, що у Львівській області.

Як Голова Оргкомітету акції «7 чудес України», Микола Томенко зазначив, що досвід роботи акції протягом останніх років дає можливість йому стверджувати, що ідея створення урядової резиденції в Підгорецькому замку є хибною і неприпустимою.

Він наголосив, що не знає жодного прикладу, щоб президентська чи іншого статусу владна резиденція, що утримується на бюджетні кошти, забезпечила би вільний доступ громадян України, а тим більше туристів.

«Всі об’єкти з таким статусом – це закриті об’єкти з посиленою охороною та допуском лише керівників держави та їх друзів», — підкреслив він. М.Томенко відмітив, що такий підхід характеризував діяльність всіх без винятку президентів.

Водночас, Віце-спікер зазначив, що ніхто не заважає українській владі зробити добру справу і почати фінансування реставраційних робіт замку для перетворення його в справжній туристичний об’єкт історико-культурної спадщини.

Тим більше, нагадав він, що Львівщина має досвід відновлення Олеського та Золочівського замку, які знаходяться поряд та, разом з Підгорецьким замком, є складовою маршруту «Золота підкова Львівщини».

Прес-служба М. Томенка

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути