chrome firefox opera safari iexplorer

У Полтаві відзначають 170-річчя від дня народження Драгоманова

30 вересня 2011 о 14:23

30 вересня 2011 року виповнюється 170 років з дня народження видатного українського письменника, публіциста, історика, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова.

Сьогодні Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко перебуває з робочою поїздкою у місті Полтава, де бере участь у заходах по відзначенню 170-річчя від дня народження Михайла Драгоманова.

Зокрема, віце-спікер парламенту зустрівся зі студентами та викладачами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Короленка, яким презентував книгу, в якій вперше зібрана повна наукова бібліографія робіт М.П.Драгоманова, бібліографічний покажчик якої складає 6 тисяч 60 позицій.

Видання здійснено Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, упорядник та голова редакційної колегії – Івана Гриценко. Микола Томенко, як член редакційної колегії видання, розповів, що це — перша найповніша бібліографія Михайла Драгоманова. Він нагадав, що у свій час відомий львівський вчений дослідник Мирослав Мороз підготував  першу версію бібліографії, яка не була опублікована, а тепер спільними зусиллями вдалося вперше видати це найповніше академічне видання М.Драгоманова. Він також нагадав, що в минулому році побачила світ книга «Михайло Драгоманов: Автожиттєпис».

Під час урочистостей віце-спікер також заявив, що позитивно оцінює підготовку до відзначення 170-річчя з дня народження Михайла Драгоманова на Полтавщині. За його словами, на достатньо високому рівні проходить відзначення ювілею у Полтаві і на малій батьківщині видатного українського письменника – Гадячі. Натомість в Києві, наголосив політик, влада діє так, як діяла протягом останніх двох років. «Для влади авторитетів ні Тараса Шевченка, ні Лесі Українки, ні Михайла Драгоманова як завжди немає», — сказав він.

М.Томенко наголосив, що не дивлячись на те, що ще в квітні Парламентом за його ініціативи була ухвалена Постанова «Про відзначення 170-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, історика, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова», належного рівня відзначення на загальнонаціональному рівні, як завжди, немає.

«Сумно, але показово, що українські інтелектуали, історики, філософи не є значимими і важливими для теперішньої української влади. Але тим не менше на рівні місцевої влади та громадськості відзначення відбувається і переконаний, що все більше людей дізнається про цього великого європейця Михайла Драгоманова», — сказав віце-спікер.

Перес-служба М. Томенка

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути