chrome firefox opera safari iexplorer

У Полтаві відзначають 170-річчя від дня народження Драгоманова

30 вересня 2011 о 14:23

30 вересня 2011 року виповнюється 170 років з дня народження видатного українського письменника, публіциста, історика, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова.

Сьогодні Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко перебуває з робочою поїздкою у місті Полтава, де бере участь у заходах по відзначенню 170-річчя від дня народження Михайла Драгоманова.

Зокрема, віце-спікер парламенту зустрівся зі студентами та викладачами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Короленка, яким презентував книгу, в якій вперше зібрана повна наукова бібліографія робіт М.П.Драгоманова, бібліографічний покажчик якої складає 6 тисяч 60 позицій.

Видання здійснено Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, упорядник та голова редакційної колегії – Івана Гриценко. Микола Томенко, як член редакційної колегії видання, розповів, що це — перша найповніша бібліографія Михайла Драгоманова. Він нагадав, що у свій час відомий львівський вчений дослідник Мирослав Мороз підготував  першу версію бібліографії, яка не була опублікована, а тепер спільними зусиллями вдалося вперше видати це найповніше академічне видання М.Драгоманова. Він також нагадав, що в минулому році побачила світ книга «Михайло Драгоманов: Автожиттєпис».

Під час урочистостей віце-спікер також заявив, що позитивно оцінює підготовку до відзначення 170-річчя з дня народження Михайла Драгоманова на Полтавщині. За його словами, на достатньо високому рівні проходить відзначення ювілею у Полтаві і на малій батьківщині видатного українського письменника – Гадячі. Натомість в Києві, наголосив політик, влада діє так, як діяла протягом останніх двох років. «Для влади авторитетів ні Тараса Шевченка, ні Лесі Українки, ні Михайла Драгоманова як завжди немає», — сказав він.

М.Томенко наголосив, що не дивлячись на те, що ще в квітні Парламентом за його ініціативи була ухвалена Постанова «Про відзначення 170-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, історика, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова», належного рівня відзначення на загальнонаціональному рівні, як завжди, немає.

«Сумно, але показово, що українські інтелектуали, історики, філософи не є значимими і важливими для теперішньої української влади. Але тим не менше на рівні місцевої влади та громадськості відзначення відбувається і переконаний, що все більше людей дізнається про цього великого європейця Михайла Драгоманова», — сказав віце-спікер.

Перес-служба М. Томенка

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути