chrome firefox opera safari iexplorer

Влада поклала око на найкращий санаторій України?

02 жовтня 2011 о 11:29

Заарештовано директора легендарного Сакського військового санаторію Міністерства оборони Віталія Устюжаніна.

За інформацією ZN.UA, у п'ятницю, 30 вересня, представники кримської прокуратури приїхали в санаторій з метою провести вилучення документів і заарештувати директора. Однак колектив санаторію не дав цього зробити, поставивши автокран і не допустивши представників прокуратури на територію санаторію.

Однак вже ввечері того ж дня, коли Устюжанін йшов з роботи, його затримали люди в масках, відвезли до Сімферополя і направили в прокуратуру.

За інформацією джерел видання, його звинувачують у злочинах за двома статтями — розтрата державних коштів в особливо великих розмірах та перевищення службових повноважень. Прокуратура Київського району Сімферополя вилучила всі фінансові, тендерні документи, вінчестери і всі телефони, що мають пам'ять.

Сакський військовий санаторій Міноборони вважається кращим санаторієм країни і одним з кращих у світі. На лікування приїжджають люди з понад 60 країн з усіх континентів планети. Санаторій завантажений цілий рік, лікування в ньому проходять ветерани, інваліди, афганці та інші.

Цей заклад регулярно посідає перше місце серед українських курортів. Більше того, він має високі економічні показники, і за підсумками 2010 року став найбільшим платником податків серед усіх санаторіїв України. Його оборот становить понад 150 млн гривень на рік.

15 липня 2011 міністр оборони Михайло Єжель видав наказ, яким ліквідується «Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім. Пирогова», а всі його фонди, оборотні кошти та цінності передаються іншому державному підприємству МО — «Укрвоенкурорту», яке крім назви не має ніякого відношення до медицини та курортної діяльності.

Проти цього рішення виступив голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, який заявив, що такий крок — це фактично схема рейдерського захоплення санаторію. Крім того, проти виступили Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, глави комітетів ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Цушкевич.

Крім того, проти реорганізації санаторію виступило і Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Колектив санаторію звернувся до суду, який 25 серпня заборонив реорганізацію санаторію. 1 вересня 2011 суд мав приймати рішення по суті, однак Міноборони затягує розгляд цього питання, і рішення суду донині немає.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути