chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбудеться виставка робіт Врубеля

06 жовтня 2011 о 13:26

8 жовтня в Київському музеї російського мистецтва відкриється виставка Врубель і Київ, присвячена 155-річчю від дня народження художника.

Життя Михайла Врубеля тісно пов`язане з Києвом. Тут почався самостійний творчий шлях художника. Роки перебування в Києві (1884 — 1889), які сам Врубель вважав «найкращим періодом свого життя», були часом стрімкого формування його творчого методу, який став органічною частиною російського модерну.

У Києві він написав такі шедеври, як Дівчинка на тлі персидського килима, Східна казка, Ангел з кадилом та свічкою, саме тут Врубель починає працювати над образом Демона.

Виставка Врубель і Київ присвячена 155-річчю від дня народження художника і є десятою (ювілейною) виставкою творів художника в українській столиці. Експозиції творів Врубеля у Київському музеї російського мистецтва стали традицією з 1976 року, зазначається в повідомленні прес-служби Київського музею російського мистецтва.

Як стверджують організатори виставки, цей музей володіє одним з найзначніших зібрань творів київського періоду, які лягли в основу експозиції Врубель і Київ.

Ідея виставки — показати найзначніші тематичні пласти і різні грані творчості майстра. Експозиція умовно ділиться на чотири розділи (деталі, люди, квіти і боги, ангели, пророки).

На виставці буде представлено близько 120 творів живопису, графіки, скульптури.

Крім того, в рамках виставки будуть проводитися лекції, театралізовані вистави для дітей. На завершення виставки відбудеться фортепіанний концерт.

Виставка Врубель і Київ буде відкрита в Київському музеї російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9) з 8 жовтня по 6 листопада 2011 року

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути