chrome firefox opera safari iexplorer

МВС виділило 60 млн грн на обладнання для біометричних паспортів

27 жовтня 2011 о 16:09

Міністерство внутрішніх справ 20 жовтня, за день до вето президента України Віктора Януковича на Закон про введення електронних паспортів, уклало угоду з консорціумом ЄДАПС на придбання обладнання для реалізації першого етапу робіт з впровадження закордонних паспортів з біометричними даними.

Вартість угоди склала 59,93 млн грн.

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «у одного учасника», оскільки лише ЄДАПС задовольняє вимогам МВС щодо сумісності нового обладнання з Державною інформаційною системою реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування (ДІС).

«Виконання робіт по створенню комплексної програми ДІС проводилось у відповідності до Генерального контракту від 23.06.2004 № 10/312-1/04-06 укладеного МВС з консорціумом “ЄДАПС”… ПАТ “КП ОТІ”, як учасник консорціуму “ЄДАПС”, є розробником системи ДІС (ЄДАПС) та має всі авторські права на створені компоненти зазначеної системи», – йдеться в обґрунтуванні.

Також МВС повідомляє, що ЄДАПСом розроблено «прототип електронного паспорта, який пройшов всі необхідні експертні, технічні та технологічні експертизи на міжнародному та вітчизняному рівнях та отримав відповідні висновки та сертифікати».

Комітет з конкурсних торгів МВС прийняв рішення про закупівлю у ЄДАПС 1 вересня.

Раніше повідомлялося, що 26 вересня Верховна Рада прийняла закон про введення з 2012 року внутрішніх і закордонних паспортів, а також ряду інших документів, оснащених електронними чіпами.

Народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, який називає себе «депутатом, що підтримує технології ЄДАПС», з цього приводу зауважив, що «в законі немає преференцій для підприємств консорціуму ЄДАПС». Нардеп послався на те, що порядок виробництва біометричних документів нібито має розробити Кабінет міністрів.

На думку експертів ZN.UA за мінімальний пакет документів українцям потрібно буде заплатити 1600 грн.

Закон викликав критику з боку опозиційних депутатів і міністерства юстиції Олександра Лавриновича, які вказали, що прийнятий закон закріпить існуючу монополію в галузі і призведе до подальшого подорожчання документів, що є «потенційно корупційним».

Президент Віктор Янукович погодився з цими доводами і 21 жовтня ветував закон про біометричні паспорти. Вето викликало обурення В.Грицака.

«Це не вето, це непрофесійний опус… Міністр юстиції домовився з німецькою компанією Muhlbauer про те, що вони робитимуть паспорти для України. Фактично вони хочуть вкрасти у народу 3 млрд грн., при цьому устаткування, вже закуплене МВС, буде викинуто на звалище», – сказав Грицак в день укладення угоди МВС з ЄДАПСом на перший етап робіт вартістю майже 60 млн грн.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути