chrome firefox opera safari iexplorer

У неділю не забудьте перевести годинники на годину назад!

29 жовтня 2011 о 10:01

30 жовтня українці переведуть годинники на «зимовий час».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року №509 на території України 30 жовтня 2011 року о 4-й годині за київським часом скасовується дія літнього часу переведенням годинникової стрілки на 1 годину назад.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Це рішення було прийняте після відповідних законів у Росії та Білорусі, які відмовилися переходити на зимовий час. Таким чином, Україна опинилася у третьому часовому поясі.

Після цього облради західних областей, МНС, ряд вчених і політиків закликали скасувати це рішення, мотивуючи це тим, що майже вся територія України розташована у другому часовому поясі. Більше того, на Закарпатті вирішили починати робочий день на годину пізніше.

Пізніше спікер парламенту Володимир Литвин визнав, що рішення про відмову від зимового часу було поспішним і непродуманим, а 18 жовтня народні депутати з четвертої спроби таки скасували постанову, якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Таким чином Верховна Рада відновила перехід на зимовий час.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути