chrome firefox opera safari iexplorer

200-річчя Шашкевича Львівщина відзначить радіодиктантом

04 листопада 2011 о 10:41

У День української писемності та мови, 9 листопада, о 20.00 в ефірі Львівського радіо прозвучить радіодиктант для мешканців Львівської області.

Як розповіла ЗІКу заступник начальника головного управління освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Богдана Біляк, «оскільки цього року ми відзначаємо 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича, то текст диктанту буде про великого Будителя українського народу».

Організатором проведення такого радіодиктанту впродовж кількох років виступає головне управління освіти та науки ЛОДА. Участь у цій акції беруть кілька тисяч мешканців Львівської області, долучаються також мешканці сусідніх областей. Потім підбиваються підсумки, де визначаються переможці у кількох номінаціях: «Найграмотніший державний службовець», «Найграмотніший мешканець села», «Найстарший учасник», «Наймолодший учасник» та ін.

Як відомо, 6 листопада 2011 року виповнюється 200 років з дня народження Маркіяна Шашкевича — українського письменника, поета-зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча. Він очолював «Руську трійцю», був ініціатором видання альманаху «Русалка Дністрова» (1837). Виступав за рівноправність української мови з польською.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути