chrome firefox opera safari iexplorer

Держустановам культури заборонили проводити курси рукоділля та кулінарії

15 грудня 2011 о 15:10

Кабінет Міністрів затвердив новий перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури державної та комунальної форми власності.

Відповідну постанову №1271 оприлюднено на урядовому сайті. Цим же документом скасовується попередній перелік платних послуг, затверджений постановою Кабміну №534 5 червня 1997 року.

Нова редакція передбачає 25 послуг, які можуть надавати заклади культури за певну плату. Вартість послуг, затверджених новою постановою, має бути узгоджено з Міністерством фінансів.

Зокрема до них належать організація театральних вистав, музичних постановок, демонстрація відео-та кінофільмів, надання в оренду музичних інструментів, ремонт і реставрація пам'яток культурної спадщини, користування атракціонами та ігровими автоматами, окрім тих, які передбачають грошову винагороду.

Окрім цього, установам культури дозволяється продавати у неспеціалізованих магазинах (кіосках і лотках) видання про фонди і діяльність бібліотек, надавати бібліотечні послуги, ремонтувати пам'ятки архітектури і виготовляти концертні фонограми, пише «Коммерсант-Украина».

У Міністерстві культури і туризму пояснили, що новий перелік послуг складено «з метою його оптимізації», щоб виключити зі списку ті з них, які не користуються попитом.

Зокрема, до нового списку не включено курси з вивчення іноземних мов, крою, шиття, в'язання, вишивки, моделювання одягу, кулінарії, машинопису і стенографії.

Також скасовано такі послуги, як перевезення меблів, домашнього майна та предметів культурно-побутового призначення, навчання основ слюсарного і столярного мистецтва, а також здійснення вантажно-розвантажувальних робіт.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути