chrome firefox opera safari iexplorer

Київських художників виганяють з Андріївського узвозу

05 січня 2012 о 15:11

Близько сотні членів Київської Спілки художників, які працювали в одному з будинків на Андріївському узвозі, отримали припис до 4 січня звільнити приміщення. На вулицю їх виганяють пожежники та новий власник будівлі.

“Ці приміщення орендує Спілка художників. Але в 2007 році ми дізналися про те, що будинок проданий орендареві. Але на той час орендарем була тільки Спілка художників України. А виявилося, що, за липовими документами, ці будинки із 2004 року. В Подільській адміністрації проходило, що це приміщення орендує інша компанія”, — розповів художник Олександр Добродій.

Протягом 5 років Київська Спілка художників обстоювала своє право на майстерні в судах, і не безуспішно. Останній суд художники виграли. Але у грудні минулого року вони отримали акт від пожежної служби про те, що приміщення в аварійному стані.

“Ніхто з пожежників, і інших, інших, інших до нас не заходив. Тому що це зробити не можна, ми закриваємо майстерні. Відповідно, акти могли бути складені лише фіктивно”, — каже художник Віталій Колесніков.

Ситуація з будиночком на Андріївському узвозі — це звичайна рейдерська схема, переконані деякі експерти. Працює вона так: як тільки художники звільнять приміщення, у ньому, нібито, випадково може виникнути пожежа.

“Найхарактерніший приклад — це спалення будинку біля Хаятту. Правда суд не зміг чи слідчі не змогли довести, що це було зроблено спеціально, чи навмисне. Але факт того, що через кілька місяців після цієї пожежі нові власники звернулися до київської влади з проханням знести залишки будівлі і дозволити будівництво нової споруди”, — розповідає депутат Київради Олександр Бригинець.

До Київради вже подали проект нової споруди, яка має з’явитися на місті будинку з художніми майстернями, стверджує депутат. Тож художники чергують у майстернях цілодобово, аби приміщення не підпалили.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути