chrome firefox opera safari iexplorer

Журнал «Дніпро» потрапив до Книги рекордів України

05 квітня 2012 о 17:40

5 квітня 2012 року літературно-художній журнал «Дніпро» було занесено до Книги рекордів України у зв'язку зі встановленням нового рекорду України.

Часопис визнано у категорії «Видавництво» — найдавнішим літературно-художнім журналом сучасних україномовних авторів.

Про це «Рідній країні» повідомила редакція журналу.

На сьогодні журнал «Дніпро» — найдавніший україномовний літературно-художній журнал, який публікує творчість сучасних україномовних авторів і тим самим робить вагомий внесок у розвиток української культури загалом.

Часопис постійно видається з 1927 року.

Для довідки

У свій час журнал «Дніпро» очолювали такі видатні українські діячі як Павло Усенко, Андрій Малишко, Володимир Бровченко, Олександр Підсуха, Володимир Коломієць. Серед них три герої України — Микола Руденко, Юрій Мушкетик, Борис Олійник.

Сьогодні, уже 28 років, головним редактором є Микола Луків — відомий український поет.

Олександр Довженко, Олесь Гончар, Ліна Костенко, Іван Драч, Григір Тютюнник, Володимир Дрозд, Павло Тичина, Максим Рильський — це лише маленька частина відомих українських авторів, які пов’язали свою долю з журналом «Дніпро», опублікувавши в ньому свої твори та створюючи україномовну культурну спадщину.

У 2012 році журнал «Дніпро» відзначає своє 85-ліття.

«Рідна країна»

На фото директор журналу «Дніпро» Наталя Денисенко та головний редактор журналу «Дніпро» Микола Луків

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути