chrome firefox opera safari iexplorer

Тридцять тисяч писанок в одному сквері увійдуть до Книги рекордів України

13 квітня 2012 о 11:29

Писанки, крашанки та дряпанки з усіх регіонів України зібрали у сквері перед столичним театром імені Івана Франка. Ці обов’язкові атрибути Великодня зробили учасники Всеукраїнського фестивалю писанки, здебільшого школяріАле кожен може додати свою писанку до рукотворного «Писанкового раю».

Ідея перетворити сквер перед театром Франка у Києві на «Писанковий рай» належить активістам акції «Парад вишиванок». Вони запросили до участі усіх небайдужих, повідомляє Радіо Свобода.

«Ми залучаємо, кого можемо: і молодих, і старих, і тих, що щось можуть вирішити. З транспортом нам допомагає НТУ (Національний транспортний університет Ред.), КМДА дала дозвіл організовувати це у сквері та прислала людей, які охороняють територію», – розповідає один із організаторів заходу Ірина Люлька.

Волонтери прибрали сквер й обвішали дерева писанками. У планах оргкомітету – має бути по одній писанці-оберегу на кожного киянина. Кожен може прийти в сквер і повісити свою писанку, щоб на Великодень їх зібралоася рекордна кількість.

Наступного року організатори планують зробити проект соціально орієнтованим: безкоштовно розсилати зібрані писанки у дитячі будинки або ж роздавати їх ветеранам.

У рамках «Писанкового раю» проводять кілька конкурсів: один для шкіл, а інший для всіх, хто зробив власну писанку.

«Та школа, яка надішле найбільше писанок отримає 100 кущів троянд. А за 3 найкращі писанки, які обере журі, їх автори отримають iPad 2», – розповіла піар-менеджер заходу Анастасія Куц.

Організатори кажуть, що хоч бюджет в них дуже маленький, але на призовому фонді не економили. На запитання, де ж вони взяли кошти на недешеві iPad-и, Анастасія відповіла, що фінансовою стороною питання опікується, зокрема, Олег Скрипка, а також інші відомі діячі. Це дало змогу активно піарити захід у соціальних мережах, на рекламних вуличних щитах і навіть зняти недорогий проморолик.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути