chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві, Одесі та Харкові покажуть голландське кіно

18 квітня 2012 о 08:45

Одразу три українські міста — Київ, Одеса та Харків — зможуть насолодитися переглядом сучасних голландських фільмів.

Flyin' Dutch («Летючий голландець») – один з регулярних проектів Міжнародного кінофестивалю «Молодість», спрямованих на популяризацію сучасного європейського кіно серед української аудиторії, зокрема, й голландського.

Кращі кінороботи країни тюльпанів можна буде переглянути з 19 по 25 квітня 2012 року. Програма представлена шістьма голландськими повнометражними фільмами різних років.

Офіційна церемонія відкриття розпочнеться 19 квітня о 18:30 у культурному центрі «Кінотеатр «Київ».

«Дивна кров» – історія хлопця, який не хоче йти протореним шляхом, яким ішли всі чоловіки родини протягом кількох поколінь. Це драма про вічне протистояння між старим і новим, між формами поведінки, що їх нав’язує соціум, і власним вибором кожного.

«Тірза» – призер низки фестивалів і хіт прокату в Нідерландах. Історія про батька, що вирушає на пошуки зниклої в Намібії доньки; переосмислення ролі сімейних цінностей у житті звичайної європейської родини.

«Горище» – динамічний і гостросюжетний фільм про п’ятьох успішних друзів, котрі багато чого приховують від своїх дружин, але ще більше – один від одного; голландська інтерпретація жанру кримінального трилера.

«Гарної дороги» – драма про родину, один з членів якої має смертельний діагноз; кожен у родині повинен виробити своє власне ставлення до теми смерті і навчитися з цим жити.

«Помаранчеві» – 100-відсотково сімейне кіно про хлопчика, що повинен навчитися жити без батька, і розраховувати лише на власні сили ще із зовсім юного віку.

І, нарешті, «Дон» – призер півдесятка кінофестивалів для молоді Це історія підліткового дорослішання на фоні соціальних та міжнаціональних протиріч у Голландії; яскравий приклад викладу «дорослих» проблем через призму «підліткового» сюжету.

Розклад показів фільмів у кожному з міст можна знайти на офіційному сайті МКФ «Молодість» www.molodist.com

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути