chrome firefox opera safari iexplorer

7 порад довголіття від Національної медакадемії та ООН

21 квітня 2012 о 13:48

Як повідомили в прес-службі МОЗ, в Інституті геронтології Національної медичної академії України за підтримки Фонду народонаселення ООН працює геронтологічний інформаційно-консультаційний центр, одним із завдань якого є інформування українців похилого віку про способи поліпшення здоров’я і продовження життя.

Фахівці центру оприлюднили рекомендації літнім людям, які хочуть виглядати і відчувати себе молодше свого віку.

Порада 1. Помірність у їжі і збалансований раціон
Експерти радять щодня вживати не більше 1,5 тис. кілокалорій. Цей мінімум розвантажує клітини і підтримує їх активність. Тим, кому за 40, рекомендують додати в меню моркву, солі кальцію для кісток і солі магнію для серця.

Порада 2. Відмова від куріння
Багато завзятих курців не кидають свою звичку, мотивуючи це тим, що здоров’я уже зіпсовано. В геронтологічному центрі підкреслюють, що відмова від сигарет поліпшить стан здоров’я навіть у дуже солідному віці.

Порада 3. Рух
Кілька хвилин занять спортом щодня продовжують життя. Доведено, що при русі в організмі виділяються гормони росту, що омолоджують тканини.

Порада 4. Сон в прохолоді
Оптимальна температура приміщення для нічного відпочинку – 17-18 градусів Цельсія. Сон в такій атмосфері сприяє уповільненню обміну речовин, що захищає організм від старіння.

Порада 5. Тренування пам’яті
Помічено, що добре тренують пам’ять заучування віршів, анекдотів, розгадування кросвордів, вивчення іноземних мов. Такі дії сповільнюють процес деградації інтелекту, активізують роботу серцево-судинної системи, покращують обмін речовин і знижують ризик виникнення недуг на зразок хвороби Альцгеймера.

Порада 6. Випуск емоцій назовні
Щоб не впадати в депресію, не потрібно пасивно спостерігати зовнішні обставини. Щоб менше хворіти, не можна звинувачувати у виникаючих проблемах себе, не можна стримувати свій гнів і образи. Для отримання розрядки потрібно частіше обговорювати проблеми з близькими. Позитивно на стан організму впливають навіть сльози: разом з ними організм позбавляється від гормонів стресу. Також в сльозах виявлені морфіноподібні речовини із заспокійливою дією.

Порада 7. Оптимізм
Експерти вкотре нагадують: сміх продовжує життя.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути