chrome firefox opera safari iexplorer

За розмальовані стіни штрафуватимуть на 8 тисяч гривень

24 квітня 2012 о 09:16

У Верховній раді зареєстровано законопроект, що встановлює штрафи за самовільне нанесення зображень або написів на будівлі і споруди.

Як запропонував його автор, позафракційний нардеп Валерій Писаренко, за графіті на стінах та парканах треба штрафувати на 300-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100—8500 гривень), пише «КоммерсантЪ-Україна».

На думку Писаренка, художники графіті та громадяни, «які пишуть на парканах», завдають своєю творчістю фінансових збитків місцевим бюджетам. «Останнім часом художества на будівлях набувають масового характеру. На прикладі Харкова, де зараз проходить активне відновлення історичного вигляду будівель в центрі міста, можна сказати, що очищення будинків від самовільних написів обходиться місту в кругленьку суму, яку можна було б витратити на корисні потреби», — пояснив він. Депутат вважає, що художники мають попередньо отримати дозвіл у місцевої влади, погодивши з ними макет малюнка.

«Псувати будівлі — це хуліганство і вандалізм. Малюнки мають бути санкціонованими, тоді вони прикрашають місто. Сам я в дитинстві на стінах не малював. У мене взагалі було погано з образотворчим мистецтвом», — поділився депутат.

Самі вуличні митці вважають, що якщо Рада схвалить пропозицію Писаренка, то ефект буде зворотнім, і «графіті наноситимуться більш масово і агресивно». «Мене дивує позиція нашої влади, яка хоче заборонити вуличне мистецтво, нібито намагаючись захистити історичні будівлі. Будь-який художник графіті, який поважає себе,не стане малювати на історичних та архітектурних пам'ятках. Наша влада абсолютно спокійно руйнує будівлі на Андріївському узвозі, забороняючи при цьому мистецтву графіті розвиватися», — прокоментував ініціативу художник Богдан, автор столичних графіті-кампаній «ЯНК, ПНХ!» і «Свободу політв'язням».

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути