chrome firefox opera safari iexplorer

Чиновники «заробили» на книжках для бібліотек 10 мільйонів гривень

17 грудня 2010 о 01:08

Мова йде про про щорічну програму «Українська книга». Включені в програму видання друкуються за рахунок держбюджету, а потім безкоштовно передаються в бібліотеки.

Держкомтелерадіо говорять, що вартість видань для шкіл та бібліотек сильно завищували. Про це стало відомо після зміни керівництва відомства, коли нове начальство зайнялося проблемою «відкатів», які отримували його співробітники в процесі видання книг за державний кошт.

Зокрема, мова йде про щорічну програму «Українська книга». Включені в програму видання — художня, науково-популярна література, атласи та фотоальбоми — друкуються за рахунок держбюджету, а потім безкоштовно передаються в бібліотеки, школи та інші бюджетні організації.

Як вдалося з'ясувати, багато видавництв виставляли в заявці значно завищені ціни. Наприклад, при собівартості в 40 000 гривень ціна могла бути виставлена в 200 000 гривень. Різницю отримували чиновники, що курирували «Українську книгу».

«Держава втрачала на цьому приблизно 10 мільйонів гривень на рік», — заявив глава Громадської ради при Держкомтелерадіо Олександр Човган.

Наразі триває перевірка цих фактів Генпрокуратурою.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути