chrome firefox opera safari iexplorer

Українці обрали найкращі сувеніри для туристів

29 травня 2012 о 11:14

Центральна спілка споживчих товариств України (Укоопспілка) організувала опитування серед українців на тему того, які продукти харчування вони порадили б іноземцям привезти додому як їстівні сувеніри. Опитування проходило в групі «Люблю українське!» в соціальній мережі FaceBook.

Найпопулярнішими продуктами виявилися домашні ковбаси та цукерки – кожен шостий учасник опитування проголосував саме за них. Другу сходинку рейтингу зайняв український мед. Йому перевагу віддав кожен сьомий. Третю позицію одноосібно зайняв «український наркотик» — сало.

Слідом за ним, поступаючись лише на кілька голосів, йде соняшникова олія. Замикає п'ятірку лідерів продукт, який є рідкістю для більшості європейців, але дуже популярний в Україні – гречка. Лише одного голосу не вистачило для того, щоб потрапити до ТОП-5 ще одному дивному для європейців продукту – березовому соку. Він зайняв лише шосту сходинку.

Таким чином українці вважають, що найсмачнішими їстівними сувенірами, які іноземці можуть привезти додому з України, є:

1. Домашні ковбаси та цукерки.

2. Мед.

3. Сало.

4. Соняшникова олія.

5. Гречка.

Всього ж українці обирали серед 21 продукту. При цьому кожен бажаючий мав можливість додати до переліку ті продукти, які він вважав за потрібне. «Ми запросили мешканців України проголосувати у соцмережі і самим визначити, які продукти харчування є найкращими національними їстівними сувенірами, — зазначила Директор з корпоративних комунікацій Укоопспілки Алла Шоріна, — Результати виявилися досить неочікуваними. Зверніть увагу: переможцем ТОП-5, всупереч очікуванням, не стало сало. Сподіваємось, що поради українців допоможуть іноземцям обирати подарунки під час візитів до України».

Як повідомлялось раніше, в січні 2012 року Укоопспілка ініціювала всеукраїнську патріотичну акцію «З турботою про Українське!», яка передбачає спеціальне маркування продуктів харчування, виготовлених вітчизняними виробниками з української сировини. Сьогодні вже понад 160 виробників зі всієї України виявили бажання долучитися до акції. З них 37 отримали право маркувати свою продукцію відповідною емблемою.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути