chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні катастрофічно зменшилася популяція вовків

31 травня 2012 о 08:58

Українські екологи вимагають виключити вовків із переліку шкідливих тварин. За словами захисників тварин, вовків незабаром можна буде заносити до Червоної книги, оскільки їх винищують цілеспрямовано, хоча міфи про їхню загрозу перебільшені, йдеться в сюжеті ТСН.

Еколог Володимир Борейко демонструє капкани, які, за його словами, розставляються в лісах протии вовків. За словами захисників природи, вовк – це санітар лісу, який своєю життєдіяльністю навіть оберігає людей.

«Поїдає у величезній кількості мишей, гризунів. По-друге, їсть лисиць і собак, які розповсюджують сказ, тобто з точки зору ветеринарних служб навпаки потрібно вовків захищати», — вважає мисливствознавець дубровицького лісгоспу Тимофій Довжик.

Натомість представники влади не збираються припиняти боротьбу з вовками, оскільки і справді вважають їх небезпечними хижаками. Лісники стверджують – капкани як антигуманні методи заборонені в полюванні. Але сіроманців і справді методично відстрілюють.

Той таки Тимофій Довжик особисто знищив 60 вовків, і вважає, що робить добру справу. Якщо їхню кількість не обмежувати – у лісі вони з'їдять усіх слабших тварин, пояснює він. Адже вовк з'їдає 10 кг м'яса щодня – тобто 3 тонни на рік. В агентстві лісових ресурсів кажуть: нинішня популяція вовків – 2500 на всю Україну – оптимальна для того, щоб стримувати сказ і небезпеку нападу. Щороку знищують половину цих хижаків – і вони відновлюють свою кількість.

Якщо ж чисельність популяції вовків виросте, тваринам не вистачить природного харчування і вони в пошуках їжі зайдуть на територію господарств людини, попереджає заступник голови держагенства лісових ресурсів Ігор Шишов.

Тож викреслювати вовків з переліку шкідливих тварин в агентстві не збираються, нагадуючи, що і досі час від часу з'являютсья повідомлення, що вовки нападають не лише на тварин, а й на людей.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути