chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні катастрофічно зменшилася популяція вовків

31 травня 2012 о 08:58

Українські екологи вимагають виключити вовків із переліку шкідливих тварин. За словами захисників тварин, вовків незабаром можна буде заносити до Червоної книги, оскільки їх винищують цілеспрямовано, хоча міфи про їхню загрозу перебільшені, йдеться в сюжеті ТСН.

Еколог Володимир Борейко демонструє капкани, які, за його словами, розставляються в лісах протии вовків. За словами захисників природи, вовк – це санітар лісу, який своєю життєдіяльністю навіть оберігає людей.

«Поїдає у величезній кількості мишей, гризунів. По-друге, їсть лисиць і собак, які розповсюджують сказ, тобто з точки зору ветеринарних служб навпаки потрібно вовків захищати», — вважає мисливствознавець дубровицького лісгоспу Тимофій Довжик.

Натомість представники влади не збираються припиняти боротьбу з вовками, оскільки і справді вважають їх небезпечними хижаками. Лісники стверджують – капкани як антигуманні методи заборонені в полюванні. Але сіроманців і справді методично відстрілюють.

Той таки Тимофій Довжик особисто знищив 60 вовків, і вважає, що робить добру справу. Якщо їхню кількість не обмежувати – у лісі вони з'їдять усіх слабших тварин, пояснює він. Адже вовк з'їдає 10 кг м'яса щодня – тобто 3 тонни на рік. В агентстві лісових ресурсів кажуть: нинішня популяція вовків – 2500 на всю Україну – оптимальна для того, щоб стримувати сказ і небезпеку нападу. Щороку знищують половину цих хижаків – і вони відновлюють свою кількість.

Якщо ж чисельність популяції вовків виросте, тваринам не вистачить природного харчування і вони в пошуках їжі зайдуть на територію господарств людини, попереджає заступник голови держагенства лісових ресурсів Ігор Шишов.

Тож викреслювати вовків з переліку шкідливих тварин в агентстві не збираються, нагадуючи, що і досі час від часу з'являютсья повідомлення, що вовки нападають не лише на тварин, а й на людей.

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути