chrome firefox opera safari iexplorer

У Лавру не пустили журналістів. Через високого гостя з Росії?

24 грудня 2010 о 01:14

Києво-Печерську Лавру вчергове пікетували з вимогою не виселяти лаврські музеї. Півсотні активістів руху «Простір свободи», тримаючи в руках аркуші з написом «Я люблю, відвідую та підтримую музеї Лаври», купували вхідні квитки, щоби організованою групою відвідати декотрі з цих установ. Активісти також збирали підписи на підтримку під відповідним зверненням до Кабінету міністрів.

Захід, зі слів організаторів, був першим кроком на шляху низки заходів на підтримку 5-ти лаврських музеїв: історичних коштовностей, декоративно-приладного мистецтва, книги та друкарства, театрального, музичного та кіномистецтва, а також музею мініатюр.

Біля входу на територію заповідника стався інцидент з пресою, яка висвітлювала цю акцію. Начальник охорони, а пізніше заступник керівника Національного заповідника заборонили фотокореспондентам та тележурналістам проходити на територію Лаври в слід за учасниками пікету.

Чиновники мотивували це тим, що за фото чи відеозйомку треба заплатити понад 300 гривень. А безкоштовно це можна зробити лише за умови відповідної акредитації, яку в той день в заповіднику відмовилися надавати.

Доки сторони безуспішно намагалися вирішити це питання, на територію Лаври увійшла делегація на чолі з секретарем Радбезу Російської Федерації Миколою Патрушевим.

Текст та світлини Богдана Гдаля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути