chrome firefox opera safari iexplorer

У нацмузеї Пирогово пройде «Свято українських страв»

26 червня 2012 о 10:03

Національний музей народної архітектури та побуту України запросив  киян та гостей міста на «Свято українських страв», яке відбудеться  30 червня – 1липня 2012 р. з 12.00 до 17.00 години  на «Співочому полі» музею, передає УНН.

У програмі: на «Співочому полі» широко будуть представлені традиційні страви: біля 10 видів борщу, 15 видів вареників  з різноманітною начинкою, млинці, гречаники — «кобещаники», деруни з грибами, сиром, м’ясом, різні види печені, картопля фарширована м’ясом тощо.

На святі виступатимуть кращі аматорські фольклорні колективи України. Гості зможуть взяти участь у різноманітних конкурсах: «Хто перший з’їсть борщ»,  «Хто швидше зліпить вареник», «Хто перший з’їсть вареники», «Відібрати потрібний набір овочів для борщу і їх нарізати». «Які страви готуються на Різдво?», «Які продукти кладуться на освячення у Великодній кошик?» «Назвати обов’язкові поминальні страви».

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути