chrome firefox opera safari iexplorer

В Інтернеті з'явилися оцифровані стародруки про Київ

26 червня 2012 о 14:18

Роботи М. Грушевського, М. Закревського, сувенірні фотоальбоми та путівники столицею XIX — поч. ХХ ст. відтепер можна знайти в Інтернеті.

Компанія «Цифрова країна» оцифрувала колекцію стародрукованих і цінних краєзнавчих видань про Київ, що входять до фондів Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва.

Таку ініціативу бібліотекарі проурочили до 1530-річчя заснування столиці України. Учасники проекту зазначають, що такі дати сприяють підвищення зацікавленості у громадян до своєї історії, а тому вкрай необхідно, аби кожен мав змогу легко дізнаватися нові факти про історію міста, його жителів, вивчаючи першоджерела.

Саме тому електронна колекція краєзнавчих видань знаходиться у вільному доступі для читачів з усього світу.

«Прогорнувши» буквально кілька сторінок в обідню перерву, можна побачити, як виглядав перший театральний будинок у Києві, дізнатися цікаву статистику з перепису населення 1874 року або ж досконально вивчити історію Університету Св. Володимира (нині Національний університет Тараса Шевченка).

Прогулятися старовинними вуличками Києва можна також, завітавши на сайт бібліотеки.

Варто зазначити, що «Цифрова країна» та Публічна бібліотека ім. Лесі Українки м. Києва не зупиняються на цьому, і зараз працюють над створенням електронної колекції Сержа Лифаря. 

Книжки з особистої бібліотеки «доброго генія балету XX століття» за місяць вже з’являться в мережі у вільному доступі.

«Рідна країна»

За інформацією компанії «Цифрова країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути