Збираючи дитину до школи, важливо дуже прискіпливо перевіряти шкільні товари на якість, адже браковану продукцію виявили навіть у розрекламованих мережах супермаркетів, йдеться в сюжеті ТСН.
Варто зазначити, що за українським законодавством, якщо товар неякісний, продавець має сплатити штраф у 30% від вартості партії. «Пластилін, який мав досить різкий запах, це свідчило про наявність оцту.
Фломастери — невідомого походження, без дати виготовлення... фарби дитячі для малювання — китайського виробництва, адреса підприємства-виробника не зазначена», — перерахував невтішні приклади голова спеціальної інспекції захисту прав споживачів у Києві Віталій Вишняк.
В інспекції в першу чергу звертали увагу — на маркування: хто виробник, і чи відповідає товар нормам ДСТУ. А у випадку з пластиліном також важливо перевіряти термін придатності. «Пластилін повинен бути з натуральних компонентів. Поганий пластилін — який не ліпиться», — пояснила вчитель початкових класів Вікторія Бруновська. Вона також розповіла, як правильно обрати портфель для «початківця».
Щоб не зіпсувати здоров'я дитини ще з 1-го класу, вчителька радить перед купівлею рюкзака зважити його — вага ранця з усім вмістом має не перевищувати 10% маси тіла дитини. «Порожній ранець повинен важити від 500 до 800 грамів», — уточнила Бруновська.
Найкраще обирати рюкзак з ортопедичною спинкою і широкими лямками. Ранець не повинен на дитині теліпатись, бо інакше хворітиме спина. «Від спини залежить здоров'я дитини. Це і поганий настрій, і головний біль», — додала вчителька.
Вміст портфеля Бруновська порадила обирати не менш уважно. Зошити й альбоми мають бути обов'язково з білим цупким папером і з яскравими лініями. Олівці — м'які. Ручки — з фіксатором. «Ручки обов'язково повинні бути прогумовані, щоб притискати правильно пальчик», — зауважила вчителька.
Нагадаємо, на прилавках магазину в центрі Києва виявили зошити із зображеннями «гламурних тиранів» Володимира Леніна, Йосипа Сталіна і автомата з написом «Ніщо так не заспокоює, як автомат Калашнікова».